5 Mayıs 2018 Cumartesi

Blogger Whatsapp Grubu
Bloggerların neden bir whapsapp grubu olmasın,


Bilindiği üzere Whatsapp anlık ulaşım aracı olması nedeniyle böyle bir grup faydalı olacak diye düşündüm.
Bloglarımızda hem birbirimize etkin bir şekilde yardımcı olmak, yazarların birbirleriyle ileşimde olması faydalı olabilir.

Şu kurallar çerçevesinde grubu oluşturdum.

1- Gece 00:00 ile sabah 08:00 saatleri arasında paylaşım yapmak veya soru sormak yasaktır. Çok acil durumlar olsa bile diğer insanların rahatsız olabileceğini göz önünden bulundurarak bu saatlerde gruba yazılmaması önemle rica edilmektedir.
2- Yapılan paylaşımlarda '' bana göre '' ya da '' benim görüşüme göre '' gibi şahsi fikirlerinizi belli eden tabirler kullanmanız fikir ayrılıklarının yaşanmaması için son derece önemlidir.
3- Grup içerisinde kişisel samimiyeti bulunanlar dışında siz ve biz dilinin kullanılması, hitap ederken, hanım veya bey şeklinde hitap şekillerinin kullanılması karşılıklı saygının korunmasını sağlayacaktır. Unutmayınız '' Sevgide serbestlik saygıda mecburiyet vardır. ''
4- Gruptan çıkmak isteyen Blog Yazarları nazik ve kibar şekilde neden gruptan ayrılmak istediğini belirterek gruptan ayrılırsa yaşanan aksaklıklara karşı bir veri elde edilmiş olur.
5-Gruba davet etmek istediğiniz başka bir Blog Yazarı arkadaşınız olursa referans yöntemini kullanarak gruptan direkt telefon numarasını paylaşarak formu doldurmadan gruba dahil olmasını sağlayabilirsiniz.
6-Grupta Blog Yazarlığı temel alınan konular dışında siyasi, müstehcen ve laubali paylaşımların yapılması yasaktır. Grupta Kadın Blog Yazarları olduğu dikkate alınarak argo veya küfür içeren paylaşımlar yapmak yasaktır. Böyle paylaşımlar yapan grup üyesi olursa uyarılmaksızın gruptan çıkarılacaktır.

Katılmak isteyenler için aşağıya katılım formu bırakıyorum doldurabilirsiniz.

Mutlu hafta sonları...
https://goo.gl/forms/tnBPVOUYM8Dk2URt2

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder