10 Mart 2018 Cumartesi

La Casa De Papel -Dizi Yorumu
 La Casa De Papel, İspanya yapım, 2 sezon, 19 bölüm ve 2017 yapım yılı olan, gerilim, suç kategorisinde günümüzde en çok izlenen diziler arasında yerini aldı.
2 Mayıs 2017'de ilk kez yayınlanmış, 23 Kasım 2017'de sona ermiştir.

Konusu, Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler. Amaçları darphandeki paraları almak değildir.
 Asıl amaçları kendilerine, banknotların seri numaraları polisin bilmediği yeni paralar basmaktır. Bu soygunu yaparken de takma ad olarak şehir isimleri kullanırlar.

Oyuncular ve takma isimleri şöyle; 

Úrsula Corberó - Tokyo; Itziar Ituño - Raquel Murillo; Álvaro Morte - Profesör; Pedro Alonso - Berlin; Alba Flores - Nairobi; Paco Tous - Moskova; Jaime Lorente - Denver; Miguel Herrán - Rio; Darko Peric - Helsinki; Kiti Mánver 

Arkadaşlar dizi tek kelimeyle efsane, her bir oyuncu oyunculuklarını döktürmüş. 

Bu diziyi izlemeyen tek ben kaldım dedim ve izledim. Tek değildim tabiki. :) 
 Evet konusu soygun ee yani ?? gibi bir sürü kötü yorumları okudukça izlemeyeceğim dedim ama dayanamadım. (izledi)
  Bilinçsiz izleyiciler o kadar çok ki dizide verilen mesajları algılamakta zorluk çekiyorlar. Grup halinde iş bölümü yaparak bir amaç için çalışıyorlar. Ve bu süreçteki karşılaştıkları sorunlar işleniyor yani sırf soygun dizisi diye izlenmemeli.