16 Aralık 2017 Cumartesi

Oyun Bozan/ Spoilsport


Yazar: Harlan Coben Sayfa Sayısı: 427Yayın Evi: Martı YayınlarıSpor menajeri Myron Bolitar kariyerini zirvesindeydi. Acemi oyun kurucu ve Myron’ın değerli müvekkili Christian Steele de öyle. Ama Christian, polis de dâhil olmak üzere herkesin öldüğünü sandığı eski kız arkadaşından bir telefon alınca işler çığırından çıktı. Bir ailenin dramını, bir kadının sırlarını ve bir adamın yalanlarını ortaya çıkarmak üzere kolları sıvayan Myron, imaj ve yeteneğin insanı zengin ettiği ama gerçeğin insanları ölüme bile götürebildiği, bu sektörün karanlık tarafında buluvermişti kendini. 

Zeka ve gizemin kol kola girdiği bu romanlarıyla Edgar Ödülü’ne layık görülen Harlan Coben kalemiyle, gerilim romanlarının en şaşırtıcı ve en karmaşık karakterine, Myron Bolitar’e can vermiş. Bu kitabı okurken çabuk öfkelenen ama özünde yufka yürekli bir spor menajerinin her sayfada sizi içine çeken ve ön görülmesi imkânsız sahne şovuna tanık olacaksınız. 
“Coben hedefi on ikiden vuruyor! Ustaca örülmüş karakterle ve büyük bir gözlem gücünün eseri olan ayrıntılar.”  
Sürükleyici,akıcı bir dille yazılmış güzel bir kitap. Kitabı okurken heyecanlandım,merak ettim,güldüm,endişelendim.Elimden düşüremedim.
Kitabın sonu ilginç bir sürpriz ile bitiyor; ama yine de benim beklentimin biraz altında kaldı diyebilirim.bunun dışında güzel,okunmaya değer.
O zaman serinin ilk kitabı olan oyun bozan'ı okumanızı tavsiye ediyorum. İyi okumalar.😊😊12 Aralık 2017 Salı

Adı:Aylin

Yazar: Ayşe Kulin
Eser Adı Aylin
Sayfa: 398
Yayın evi: Everest


Arka Kapak

Aylin Radomisli Cates,19 Ocak 1995 Perşembe günü, evinin bahçesinde, o sabah evini temizlemeye gelen hizmetçisi tarafından, kendi arabasının altında ölü bulundu. Üstünde ve etrafta nasıl öldüğüne dair hiçbir iz yoktu. Bir hırsızın saldırısına uğramış değildi. Bir katille boğuşmamıştı. Elbisesi yırtılmamış, tırnakları kırılmamıştı. Çorapları bile kaçmamıştı. Kaptıkaçtı tipi arabası,  parke taşı döşeli dümdüz avluda aklın alamayacağı bir nedenle kayarak, dört parmak yüksekliğindeki seti atlamış, meyil aşağı inmiş, ön tekerlekleri yolda, arka tekerlekleri duvara takılı durmuştu. Aylin, arabanın altında çaprazlamasına girmiş, sırtüstü yatıyordu. Üstünde abiye bir gri döpiyes, yakasında yarım ay biçiminde bir elmas broş, parmağında tek taş yüzük vardı. Otopsi raporuna göre, iki gün önce, salı gecesi öldürülmüştü. Ana Fikri

Hayatı an be an yaşamalı,erteleyerek değil aksi takdirdir çok geç olmuş olabilir.Aynı zamanda tedbiride elden bırakmamalı.


Gerçek bir yaşam öyküsü, romanın etkileyici ve sürükleyici bir özelliği var.
Aylin, inatçılığıyla birlikte,düşünmeden hareket etmesi zaman zaman başına belalar açar ve bedelini ödemek zorunda kalır.Aylin'in başarılarla dolu hayatı olması yine de mükemmel bir insan olmuş değil o da herkes gibi hata yapıyor.
Kitabın dili sade,anlaşılır ve akıcı olması hemen okunan kitaplar arasında yerini aldı.
Şuna dikkat etmekte fayda var genelde hep Aylin'in tarafından olaylara bakılıyor ve hep Aylin haklı gibi gösteriliyor.Bu yanlış empati yaparak karşı tarafı da düşünmek gerekir. 
Okunması gerekenler listesine mutlaka alın.
😊