29 Ocak 2019 Salı

Yalan Söyleme! Hadi canım! Sana İnanmıyorum!

  Biraz üzgünüm a dostlar, neden mi ? Hemen açıklıyorum.
Artık insanlar birbirine inanmıyor. Yani insanlar yapmacık davrandığı için diğer insanlar karşısındakine inanmıyor. Diğer insanlar diyerek ne kastettiğimi anlamışsındır, garip cümle olduğunun farkındayım.
Neyse başımdan geçen bizzat şahit olduğum olayları anlatayım.
Uygulama dersindeydik geçen haftanın ders notlarıyla analiz yapıyoruz pekiştirme açısından, tekrar bittikten sonra sınıfa gelen hocaya " hocam bakın yaptık " dedik ve aldığımız cevap: " yalan söyleme, onlar zaten bilgisayarda vardı. Siz mi yaptınız ki ? " hem küçümsedi hem de son sınıf öğrencisi olarak bizim yapmış olmamıza inanmadı. Bu kişide güya Yrd. Doç bizleri cesaretlendirmesi gerekirken küçümsedi. Skandal ! Beni de en çok yaralayan bu oldu zaten.

Günlük yaşantımızda da bize yöneltilen sorulara doğru cevap versek bile illa birine tastikletten insanlarla da karşılaşmadım değil. Madem bana inanmıyorsun ne diye soruyorsun kardeşim.

Ahh ahh ya ben kendimi tam anlamıyla anlatamıyorum. Ya da insanların genel durumu bu kabullenmem gerek.
Ne can sıkıcı bir durum.

Güven duygumuzu kaybetmemeliyiz.
1 yorum:

  1. Sitenizi yeni fark ettim ve takibe aldım, paylaşımlarınızı takipteyim...İnsana davet sitesine de beklerim, blog ailesi olarak daha çok geniş kitlelere yayılmak bizim elimizde...Selam ve Dua ile...

    YanıtlaSil