25 Ekim 2019 Cuma

Tomara Şelalesi | Gümüşhane 2019

Merhaba Sevgili Okur,
Bugün sana Tomara Şelalesini tanıtacağım. 4 günlük tatildeyken havalarda çok soğuk değilken yakın yani çevre illerde bulunan varsa gidebilir diye.İşte aslında muhteşem bir doğal güzellik karşında. Bildiğimiz su ne özelliği var ? diye bilirsin.
Gel de anlatayım :)))
Gümüşhane'nin Şiran ilçesinde Tomara şelalesi burası. Görmüş olduğun dağın arkasında kırk akar su bir noktada birleşiyor. Ve dağın ortasında kırk göze olarak şelale oluşuyor.
Bu nedenle kır göze şelalesi olarakta biliniyor. bir dakikadan fazla suya ayaklarını sokamıyorsun çünkü buz gibi bir su. Okumaktansa görmeni istediğim için şuraya videosunu bırakıyorum.Giriş ücretli biz 3 kişiye 9 tl verdik. Otoparkı da var, piknik alanı da ama biraz az oturacak yer var gibi, şelaleye ulaşmak için dik bir merdivenden çıkıyorsun ki zor bir şey değil geniş rahat çıkılabilir. Yükseklik korkusu olmayanlar rahatça gider, annemin yükseklik korkusu olduğu için yarı yolda bıraktı banka oturup bizi bekledi.
görmedi istediğim yerlerden bir tanesi sevgili okur.


İyi tatiller :)))
Sevgiyle Kal. 😊😊


3 yorum:

  1. Müthiş bir yermiş, ya bunun şırıltısında ne güzel dinlenir insan..

    YanıtlaSil
  2. oooy çok güzelmiş yaaa bayılırım şelalelere kanyonlara :)

    YanıtlaSil
  3. Erzincanlı olunca sanırım gümüşhane de seçenekler arasında oluyor :) Evet güzel bir şelaleye benziyor tavsiye için teşekkürler.

    YanıtlaSil